Genel Bilgi

Tekla structures (Xsteel) ve Sap2000 kursu almak için, ayrıca betonarme projelerde ve çelik konstrüksiyon  sistemlerde statik hesap ve çizim desteği almak için  iletişim kısmındaki formu doldurarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

ÖNERİ :

Değerli İnşaat mühendisi meslektaşlarım , çelik yapılar kısmında bir hedefiniz , öğrenme isteğiniz veyahutta bir ilginiz varsa öncelikle Autocad, Xsteel ve Sap2000 programlarını öğrenmenizi tavsiye ederim. Çoğu firma yeni mezun mühendis iş alımı yaparken öncelikle bu programları bilip bilmediğinizi sorar. Nedeni her firmanın tabiri caizse farklı yoğurt yiyişi vardır. Size temelden eğitim vermek ister ve kendi kurallarıyla yoğurmak, şekil vermek ister. Eğer işe alım sürecinde bu programlar hakkında bilgi sahibi olursanız 1-0 önde başlarsınız. Firma hammallık kısmını öğretmekten kurtulmuş ve sizi çelik yapılar kısmında ilerlemeye yönlendirmiş olacaktır. Eğer amacınız betonarme yapılarda ilerlemek ise program öncelikleriniz Etabs, Safe gibi betonarme dizayn yapan programlar olmalıdır.

Olabildiğince yeni mezun meslektaşlarıma yardımcı olmak istedim. Umarım azda olsa kafanızda bir şeyler şekillenmeye başlamıştır. Eğer amacınız çelik yapılarda ilerlemek ve yukarıda belirtmiş olduğum programları öğrenmek istiyorsanız. Benimle iletişime geçebilirsiniz. Seve seve sizlere yardımcı olmak isterim.

Tecrübeli mühendis arkadaşlarım içinde , çelik yapılarda sap2000′ de sistem kurmak, modellemesini yapmak ve yapılan modele göre xsteel’de birleşim kararlarını almak, birleşim tipini seçmek (mafsallı, rijit) vb. konularda yardımcı olabilirim. Kurs almak için benimle iletişime geçebilirsiniz.